Dekanın Mesajı

  • DEKANIN MESAJI


Değerli arkadaşlar, sevgili öğrenciler;

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yılında kurulmuş olup, aradan geçen 6 yıldan sonra ilk öğrencilerimiz olarak sizleri bu sene Fakültemizde aramızda göreceğiz. Tokatlı olan ve uzun yıllar kadılık yapmış İbn-i Kemal (Kemalpaşazade)’in memleketinde açılan Hukuk Fakültemiz Tokat’a yakışmış ve bizleri heyecanlandırmıştır.

Türkiye’de genç ve dinamik bir hukuk fakültesi olarak, güzel Tokat’ımızda bulunmanızdan dolayı mutluluk duyuyor; sizleri fakültemizi tercih edeceğinizden/ ettiğinizden dolayı tebrik ediyorum.

Hukuk Fakültesi olarak temel amacımız, sizlerin evrensel değerlere bağlı, objektif düşünebilen, açık fikirli ve hoşgörülü, adaleti tesis etme amacını içselleştirmiş, ahlaklı ve mesleki etik ilkelere sıkı sıkıya bağlı, mesleki alandaki gelişmeleri yakından takip eden, bilgi teknolojilerini en iyi şekilde kullanan bireyler olarak yetişmenizi ve mezun olmanızı sağlamaktır.

Hukuk eğitimi sadece haftalık ders programlarında yer verilen derslerden ibaret olmadığından; özellikle Barolar, diğer Üniversiteler ile kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği gerçekleştirmeyi; yeni yasal gelişmelerle ilgili olarak fakültemizde panel ve konferanslar gerçekleştirmeyi; hukuk teorisyenleri ve uygulayıcılarıyla söyleşiler düzenlemeyi; sınırlı sayıda hukuk fakültesinin uyguladığı hukuk klinikleri ile teorik ve uygulamalı eğitimi birleştirmeyi hedeflemekteyiz.

Oldukça yeşil ve güzel bir kampüsün içinde, ulaşım ve barınma imkânının iyi bir durumda olduğu kampüsümüze sizleri bekliyoruz. Tokat’ta kaliteli bir eğitim vermeyi, hukukun üstünlüğü ve adaletin tesisi amacına hizmet edecek hukukçular yetiştirmeyi hedefleyen fakültemiz, bizlere gerçekten heyecan vermektedir. Ayrıca fakültemizde siz öğrencilerimizin sorunlarıyla birebir ilgilenecek olan güler yüzlü akademik ve idari bir kadronun mevcut olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Unutmayın ki, iyi bir hukukçu olarak yetişmek için çok çalışmak, hukuk alanındaki teorik ve pratik gelişmeleri takip etmek, bireysel veya toplumsal her türlü soruna hukuki açıdan da bakmak zorundasınız. Sizlerin eğitime başlayacağınız ilk günden itibaren planlı ve programlı olarak çalışacağınıza inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize selam ve sevgilerimi sunuyor, başarılar diliyorum.

Prof. Dr. İbrahim ÖZBAY
Dekan

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hukuk Fakültesi Taşlıçiflik Yerleşkesi /TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.